Seminář Zahájení podnikání aneb jak se při startu byznysu neztratit ve změti čísel a povinností.

10. 9. 2024
 Škroupova 957, 500 02 Hradec Králové
 1.400 Kč včetně DPH pro členy KHK KHK, 2.200 Kč včetně DPH pro nečleny KHK KHK

Termín: 10.9.2024, od 10 hod. do 14 hod.

Místo konání: Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje, Škroupova 957, Hradec Králové.

První z cyklu 4 seminářů. Seminář Vás připraví na všechny potřebné kroky, které budete muset jako začínající podnikatel absolvovat, a to od naprostých základů. Získáte přehled o nutných registracích a souvisejících povinnostech vůči úřadům, o povinných odvodech OSVČ a správném vedení evidence. Dozvíte se o možnostech výpočtu daně z příjmů a povinnostech souvisejících s podáním daňového přiznání a přehledů na sociální a zdravotní pojištění.

Na prvním semináři se zaměříme na:

– než založím podnikání – vím, co chci dělat,

– proces založení podnikání (Živnostenský úřad, JRF, sídlo a provozovna, virtuální sídlo, ÚSSZ, zdravotní pojišťovny, zřízení datové schránky ze zákona),

– hlavní a vedlejší SVČ – základní pojetí,

– nutné kroky OSVČ v průběhu roku,

– nutné kroky OSVČ po skončení roku,

– další povinnosti vůči úřadům,

– vystavování dokladů,

– stanovení základu daně z podnikání a související povinná evidence,

– základy paušální daně,

– výdaje OSVČ v daňové evidenci,

– povinná registrace k DPH a identifikovaná osoba – základy pro začínající podnikatele.

‍Seminář povede:

Lucie Birulová

Externí účetní, lektorka kurzů pro podnikatele a online podnikatelka s nadšením pro vzdělávání a osobnostní rozvoj.

Cena semináře:

– 1.400 Kč včetně DPH pro členy Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje,

– 2.200 Kč včetně DPH pro nečleny Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Pro účastníky je zajištěno občerstvení.

Při účasti na všech čtyřech seminářích poslední seminář za polovinu.

Následující semináře z cyklu:

15.10.Daňové přiznání OSVČ, výběr způsobu zdanění a paušální daň aneb získejte jistotu v oblasti daní a vydejte se správným směrem,

12.11.Výdaje v podnikání, jejich efektivní využití a optimalizace aneb jak optimalizovat výdaje pro úspěšné podnikání,

4.12.Daň z přidané hodnoty pro podnikatele aneb průvodce problematikou DPH.

Kontaktní osoba: Klára Řezníčková, klara@play-ground.cz, +420 778 422 125.

Přihlaste se prosím nejpozději do 4.9.2024.

Pokud máte zájem o celý cyklus seminářů, prosím uveďte tuto skutečnost do poznámky při vyplnění registračního formuláře.