Monitoring dotačních příležitostí.

 12. 1. 2025

Dotace na průmyslový výzkum a experimentální vývoj.* 

Nové podmínky čerpání dotací na renovace odborníci vítají s výhradami.* 

Stát vyhlašuje výzvu na podporu projektů s umělou inteligencí.* 

Státní pomoc po povodních: NRB už nabízí bezúročné úvěry a záruky.* 

Program Nová zelená úsporám bude v roce 2025 přehlednější a dostupnější.* 

Dotace na průmyslový výzkum a experimentální vývoj: Připraveny jsou tři miliardy.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo v rámci aktivity Aplikace III. výzvu z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Výzva se zaměřuje na realizace projektů v takzvaných deep tech oblastech.

29.11.2024 | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Jedná se o vědecké a technologické inovace, jako jsou umělá inteligence, biotechnologie, nanotechnologie, robotika nebo autonomní, kvantové a pokročilé výrobní technologie. Podniky mohou získat až 80 procent podpory.

Celková alokace je tři miliardy korun, v případě dostatku kvalitních projektů je resort připraven prostředky navýšit. Žádosti bude možné podávat od 16. prosince 2024 do 19. března 2025 prostřednictvím portálu ISKP2021+.

„Investice českých firem do pokročilých technologií mají velký potenciál pro vytvoření zásadních inovací, které podnikům zajistí náskok před konkurencí, usnadní přístup na globální trhy a sníží výrobní náklady. Celé naší ekonomice mohou tato unikátní řešení snížit závislost na tradičních průmyslových sektorech, vytvořit místa pro špičkové odborníky nebo zvýšit atraktivitu pro zahraniční investory,“ říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

Dotace z OP TAK podpoří inovační výkonnost firem, ve výzvě je připravena miliarda

Cílem je podpořit nové trendy a přilákat inovátory

Cílem této výzvy je podpořit perspektivní oblasti a trendy, které sice nesou vyšší riziko, ale zároveň mají obrovský potenciál pro hospodářský růst a přilákat nové aktéry s vysokým potenciálem v oblasti výzkumu a inovací.

„Podpora deep tech oblastí se soustředí na výzkum a vývoj technologií, které stojí na vědeckých a technických základech a vyžadují hluboké odborné znalosti. To zahrnuje podporu pokročilých technologií a průlomových inovací, které mají potenciál výrazně ovlivnit český průmysl a společnost. Mezi klíčové sektory podporovaných deep tech oblastí tak patří například umělá inteligence, kvantové výpočty, biotechnologie, nanotechnologie nebo robotika,“ dodává ředitel odboru inovativních a digitálních řešení ministerstva průmyslu a obchodu Petr Filipi.

Podrobnosti k výzvě v rámci aktivity Aplikace

Dotace je poskytována na náklady řešení projektů výzkumu a vývoje zahrnující náklady na externí služby, osobní náklady výzkumných pracovníků a ostatního technického podpůrného personálu. Žádat je také možné na náklady na nástroje, přístroje či vybavení a celou řadu dalších nákladů, které souvisí s realizací projektu. Míra podpory pro malé podniky je až 80 %, pro střední podniky až do výše 75 % a velké podniky mohou dosáhnout na maximální podporu 65 procent, podpora se odvíjí od kategorie činnosti a zda je projekt realizován v účinné spolupráci.

V případě, že je partnerem výzkumná organizace, nesmí intenzita podpory pro tohoto partnera přesáhnout 85 procent. V okamžiku, kdy finanční objem podaných žádostí o podporu dosáhne 200 procent výše alokace výzvy, může dojít k ukončení přijmu žádostí, nejdříve však 7. ledna 2025.

Deep tech startupy: Jak věda mění byznys i lidské životy

Kliknutím na náhled / tlačítko Přehrát Vás přesměrujeme na samotný audio/video obsah na webu třetí strany. Pro přehrávání audio/video obsahu přímo na stránkách BusinessInfo.cz, prosím potvrďte jednorázově souhlas s ukládáním cookies třetích stran.


Nové podmínky čerpání dotací na renovace odborníci vítají s výhradami.

5.12.2024, Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (www.spcr.cz)

Nově nastavené podmínky ministerstva životního prostředí (MŽP) pro čerpání podpory na renovace budov jsou podle odborníků oslovených ČTK v zásadě správným rozhodnutím. Možnost dostat na zateplení a opravy zálohy předem a čerpat peníze přes zvýhodněný úvěr umožní získat dotace také lidem s nižšími příjmy. Problematická ale podle odborníků naopak může být podpora instalace fotovoltaiky do maximálního výkonu pět kilowattpeaku (kWp), která nemusí vytvořit dostatek elektřiny na sdílení či provoz tepelných čerpadel. Je podle nich také chybou, že se nové podmínky podpory netýkají renovací bytů, ale jen rodinných domů.

„Představené změny v programu Nová zelená úsporám jsou krok správným směrem, protože díky zálohovým platbám a výhodným úvěrům zase o něco více zpřístupňují energetické renovace nízkopříjmovým domácnostem. Tyto domácnosti jsou nejvíce ohroženy vysokými cenami fosilních paliv a logicky si nemohou renovovat obydlí za své,“ řekl Jiří Koželouh, vedoucí programu Klima, energetika a odpady v Hnutí Duha. Chybou podle něj je, že se změna týká pouze rodinných domů, nikoliv bytů. „Přitom nejvíce lidí v energetické chudobě žije v nájmu v nezateplených bytových domech,“ řekl.

Aktuální počty žádostí v NZÚ podle ředitele asociace Centrum pasivního domu Vítězslava Malého dokazují enormní nárůst o čerpání podpory na renovace v posledních třech letech. Program Nová zelená úsporám funguje 15 let a za tu dobu se schválilo zhruba 480.000 žádostí a proinvestovalo 109 miliard korun. Výrazný nárůst zájmu program Nová zelená úsporám zaznamenal v posledních letech. Podle dat MŽP se úřad za současné vlády z počtu schválil 350.000 žádostí za téměř 75 miliard korun.

„Zvýhodněný úvěr a zálohová dotace pro všechny nebo snížení administrativy spojené s vyřízením žádosti by měly být dalšími kroky, které umožní realizaci úsporných opatření většímu množství nízko a středněpříjmových domácností. Zároveň považuji za správné, že program vede žadatele k zateplování a celkovým renovacím domů, které jediné dokážou snížit spotřebu energie domu o 60 až 85 procent, a to trvale,“ uvedl Malý. Dodal, že po komplexním zateplení se domácnostem vyplatí využít solární kolektory na ohřev teplé vody nebo zapojit menší fotovoltaiku.

Podle předsedy Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpána Chalupy je ale potřeba, aby do roku 2030 z očekávaných zhruba pěti gigawattů fotovoltaiky alespoň polovinu tvořily instalace s vlastní spotřebou v domácnostech, ve veřejných budovách či v podnicích, nikoliv velké fotovoltaiky stavěné především na volné ploše. Podobně jako fotovoltaiky je podle něj potřeba také tepelných čerpadel.

„Předpokládám, že stejně jako dosud by Nová zelená úsporám měla být stěžejní nástroj státu pro sociálně citlivou a veřejností akceptovatelnou transformaci energetiky. A přesně proto také potřebujeme, aby fosilní zemní plyn nebyl oproti elektřině zvýhodňován osvobozením od povolenek či plateb na podporované zdroje,“ sdělil Chalupa.

jbr ptd


Stát vyhlašuje výzvu na podporu projektů s umělou inteligencí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo první veřejnou soutěž z programu TWIST, který podpoří výzkum a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty nebo zlepšení procesů.

04.12.2024 | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Návrhy projektů lze podávat od 4. prosince do 12. února 2025. Alokace výzvy je 700 milionů korun. V případě dostatku kvalitních projektů je resort připravený alokaci navýšit.

„Nový program TWIST vychází z potřeby zacílit podporu výzkumu na oblasti s vysokým potenciálem průlomových technologií, které hýbou světem. To povede k tvorbě inovativních produktů, stejně jako ke zvýšení výkonnosti firem a konkurenceschopnosti celé české ekonomiky. Plníme tím aktuální strategie vlády, ať už jde o Hospodářskou strategii: Česko do top 10, RIS3 strategii nebo sektorové strategie zaměřené na umělou inteligenci či polovodiče,“ říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

O dotaci mohou žádat malé, střední i velké podniky z celé České republiky, a to buď samostatně, nebo ve spolupráci s dalšími firmami, vysokými školami či výzkumnými organizacemi.

Program podpoří projekty zaměřené na průmyslový výzkum a experimentální vývoj využívající a rozvíjející umělou inteligenci.

Na jeden projekt lze získat až 30 milionů korun, přičemž dotace pokryje až 70 % způsobilých nákladů, jako jsou osobní náklady, materiál, provozní výdaje či nezbytné služby.

„V podpořených projektech očekáváme především výsledky typu prototypů, poloprovozů, ověřených technologií, software a dalších digitálních řešení, jejichž nedílnou součástí bude umělá inteligence, která přinese nové užitné vlastnosti pro uživatele a přidanou hodnotu a přímé ekonomické přínosy pro podniky,“ dodává vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Petr Očko.

Program TWIST (Transfer, Výzkum, Vývoj a Inovace pro Strategické Technologie) cílí na podporu rozvoje strategických technologií, především umělé inteligence, kvantových technologií a polovodičů a mikroelektroniky, a na posílení transferu dosahovaných výsledků výzkumu a vývoje do praxe. Program je navržen na období 2025 až 2031 a počítá s celkovou podporou ve výši 5 miliard korun.

Další informace k vyhlášené soutěži budou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu v rubrice Podpora výzkumu, vývoje a inovací.


Státní pomoc po povodních: NRB už nabízí bezúročné úvěry a záruky.

V návaznosti na rozhodnutí vlády spouští Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Národní rozvojovou bankou program Úvěry – Povodňový restart 2024, tento program nahradí dosavadní program Expanze úvěry Povodně.

28.11.2024 | Národní rozvojová banka (NRB)

Bezúročné úvěry jsou určeny pro malé a střední firmy, kterým povodeň poškodila jejich provozovny. Současně byl spuštěn také program Záruka 2024–2030 Povodně, v rámci kterého NRB poskytne záruky k investičním i provozním úvěrům od spolupracujících komerčních bank.

„Jsem rád, že se podařilo spustit tyto podpůrné programy v takové podobě, aby na pomoc ze strany státu dosáhl maximální počet podnikatelů a firem, které v září zasáhla povodeň,“ říká ministr financí Zbyněk Stanjura.

Stát pomáhá také s úhradou 50 procent mzdových nákladů za zaměstnance, kteří zůstali na překážkách, nebo prostřednictvím odložení platby daní. Povodní zasažení podnikatelé mohou požádat finanční úřad o prominutí úroků z prodlení a jiných sankcí.

Generální pardon u kontrolního hlášení

„U kontrolního hlášení, kde finanční úřad takovou možnost nemá, jsme rozhodli o prominutí pokuty pomocí tzv. generálního pardonu,“ připomíná ministr. Podnikatelé, občané a zástupci samospráv z Moravskoslezského a Olomouckého kraje měli možnost probrat povodňovou pomoc přímo s ministry z klíčových resortů během setkání v Jeseníku a v Krnově.

„Vláda pružně zareagovala na zpětnou vazbu od podnikatelů. Ti po povodních potřebují pomoc i s výdaji, které narážejí na nekompromisní evropské standardy. Díky rozhodnutí vlády a prostředkům z národních zdrojů bude státní pomoc využitelná pro více malých a středních firem, které se po povodních potřebují postavit zpátky na nohy,“ oceňuje změnu předseda představenstva NRB Tomáš Nidetzký.

Podnikatelům zasaženým povodní poskytne stát přes NRB zvýhodněné úvěry a záruky

„Podnikatelé zasažení rozsáhlými povodněmi utrpěli škody na majetku a museli přerušit svoji činnost, proto jsme připravili úvěry a záruky na pomoc s obnovou jejich podnikání. Celkem se jedná až zhruba o 3,5 miliardy korun, které mohou využít na pořízení technologických zařízení, investice do podnikatelské infrastruktury nebo nákup výrobních strojů a zařízení, včetně těch na fosilní paliva. Během povodní jsme také připravili desatero bezpečné obnovy elektřiny, se SSHR a podnikateli poskytli 117 elektrocentrál pro náhradu zdrojů elektrické energie a organizace pod MPO významně pomáhaly s obnovou infrastruktury, například poskytly čerpací i těžkou dopravní techniku včetně obsluhy strojů nebo informovaly podnikatele o aktuální situaci,“ popisuje ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

Úvěrový program disponuje alokací 1,5 miliardy korun a podnikatelé poškození povodněmi jeho prostřednictvím získají od NRB bezúročné úvěry až 100 milionů korun na pořízení nových strojů (a za určitých podmínek i opravy těch stávajících) nebo technologických zařízení, případně staveb a budov. Součástí programu je také možnost odpuštění splátek ve výši až 25 % z čerpané částky úvěru.

Žádosti přijímá NRB už v listopadu

„Žádosti o bezúročné úvěry od podnikatelů zasažených povodněmi přijímá Národní rozvojová banka od začátku listopadu. Dosud jsme přijali celkem 19 žádostí. Klientům, kteří žádost již podali, samozřejmě umožníme přesun do výhodnějšího programu a rádi jim pomůžeme i s potřebnou administrativou,“ říká Michal Nebeský, člen představenstva NRB s odpovědností za obchod.

Stát spouští program na obnovu podnikání po povodních. Žádejte o bezúročné úvěry

Podnikatelé budou u NRB brzo moci žádat také o záruky k investičním a provozním úvěrům od spolupracujících komerčních bank. Program Záruka 2024 až 2030 – Povodně jim usnadní přístup k externímu financování podnikatelských projektů a zahájení dalšího rozvoje podnikání.

„Záruční program je ze strany NRB již připraven.  Aktuálně navazujeme spolupráci s komerčními bankami, které budou pro klienty prvním místem kontaktu. Jakmile budou mít podnikatelé uzavřenou úvěrovou smlouvu s komerční bankou, budou se moci obrátit na NRB s žádostí o poskytnutí záruky,“ upřesňuje Michal Nebeský s tím, že seznam spolupracujících komerčních bank bude dostupný na webu NRB.

Podnikatelé zasaženi povodní budou moci záruku od NRB využít na pořízení a rekonstrukci dlouhodobého majetku, provozní výdaje i opatření ke snížení povodňových rizik. Podrobnosti k bezúročným úvěrům i zárukám jsou k dispozici na webu Národní rozvojové banky.


Zálohy předem a výhodný úvěr pro všechny. Program Nová zelená úsporám bude v roce 2025 přehlednější a dostupnější.

5.12.2024, Zdroj: Ministerstvo životního prostředí (www.mzp.cz)

Úspěšný program na podporu energetických úspor domácností Nová zelená úsporám zahájí v příštím roce novou programovou etapu. Přinese řadu novinek, které zpřehlední systém podpory a usnadní domácnostem přístup k financování úsporných renovací domů. Ve dvou podprogramech – Oprav dům po babičce a Nová zelená úsporám Light nabídne zálohové financování a zvýhodněný úvěr všem, a to na komplexní i dílčí renovace. Nízkopříjmové domácnosti budou v programu i nadále zvýhodněny. Změny se týkají pouze rodinných domů a začnou platit od 1. února 2025.

„Sjednocení podmínek a snadnější přístup k financování – to jsou hlavní novinky, které přináší nová etapa Nové zelené úsporám. Máme příležitost zúročit zkušenosti z posledních let. Doposud jsme schválili 480 tisíc žádostí a podpořili na 600 tisíc domácností, tedy téměř 15 % všech českých domácností. Jen od roku 2021 jsme schválili dvě třetiny žádostí, konkrétně 350 tisíc žádostí za 74,6 miliard korun. Pilotní projekt Oprav dům po babičce, ve kterém si zažádalo již 6 179 domácností, i program pro nízkopříjmové domácnosti NZÚ Light, v němž už je více než 95 tisíc žadatelů, ukázaly, že zájem o renovace rodinných domů roste, pokud domácnosti získají dostatek prostředků na předfinancování svých projektů. Nabídneme tedy dva podprogramy – Oprav dům po babičce a Nová zelená úsporám Light, které reflektují zkušenosti z minulých let a nabízejí flexibilní řešení od dílčích opatření až po komplexní renovace, s důrazem na maximální úsporu energií a snížení emisí. Tento krok přináší reálnou pomoc domácnostem a zvyšuje účinnost vynaložených prostředků,“ říká ministr životního prostředí Petr Hladík.

Zálohy předem i výhodný úvěr pro všechny, kdo chtějí zateplit dům, a zvýhodnění pro nízkopříjmové domácnosti

Program Nová zelená úsporám v minulých třech letech pružně zareagoval na energetickou krizi a stal se nástrojem okamžité pomoci domácnostem ohroženým energetickou chudobou. Nyní se program zaměří na zrychlení tempa komplexních renovací v rezidenčním sektoru s cílem dosáhnout maximálních úspor energií s pozitivním efektem v podobě snížení emisí skleníkových plynů. Z hlediska žadatelů o dotaci bude nejvýznamnější změnou možnost získat finanční prostředky na realizaci opatření předem.

„Vyplácet zálohy předem budeme nově všem žadatelům a zejména tím chceme podpořit středně příjmové domácnosti, které často odkládají nutné renovace z důvodu nedostatku prostředků na předfinancování svých projektů. Zároveň také všichni žadatelé budou moci získat zvýhodněný úvěr k zateplení, případně i opatření s ním kombinovaná. Získat i více než jeden milion korun předem na komplexní rekonstrukci bude možné v programu Oprav dům po babičce a nově v programu Nová zelená úsporám Light budou moci žádat všechny domácnosti o podporu na celou škálu dílčích opatření, samostatně nebo v kombinaci, jako například částečné zateplení fasády a konstrukcí budovy včetně výměny oken a dveří, instalaci domácích fotovoltaik, výměnu neekologických zdrojů vytápění atd. V NZÚ Light se tedy nově budou moci ucházet o příspěvek na úsporná opatření jak běžné domácnosti, tak i jako doposud nízkopříjmové skupiny obyvatel. Ty zvýhodníme vyšší jednotkovou dotací na zateplení až do výše 250 tisíc korun,“ vysvětluje Petr Hladík nové rozčlenění programu.

V nadcházející etapě budou žadatelé vybírat ze dvou dotačních titulů podle rozsahu renovace

Oprav dům po babičce – komplexní renovace

Podprogram podporuje komplexní renovace rodinných domů a pokračuje na původním půdorysu. Podmínkou dotace zůstává tzv. optimální (důkladné) zateplení, k němu je možné přidat všechna další opatření jako doposud. Příjemci dotace mohou získat výhodný úvěr od bank a stavebních spořitelen. Zachován zůstává i bonus 50 tisíc korun za každé nezaopatřené dítě.

Nová zelená úsporám Light – dílčí renovace

Dva současné podprogramy, Nová zelená úsporám Standard i její odlehčená verze Nová zelená úsporám Light, se sjednotí do jediného podprogramu, a to pod názvem Nová zelená úsporám Light. Zde se budou moci domácnosti ucházet o podporu jednotlivých opatření samostatně nebo v kombinaci – ať jde o zateplení, výměnu neekologického vytápění, instalaci fotovoltaiky, úsporný ohřev vody, rekuperaci nebo budování zelených střech, hospodaření srážkovou a šedou vodu či dobíjecí stanice pro elektromobily. Program sjednocuje podmínky původního standardního programu a programu pro domácnosti s nižšími příjmy, přičemž zachovává zvýhodněnou podporu až 250 tisíc korun na pokrytí 80 % výdajů na zateplení a dotaci až 80 % na výměnu neekologických kotlů pro nízkopříjmové domácnosti.

„Některé změny, které dnes představujeme, mohou být překážkou schválení připravované žádosti podle stávajících podmínek. Proto jsme přistoupili ke zveřejnění ještě v době zbývající alokace, kterou budeme denně aktualizovat, a otevřeného příjmu žádostí, aby mohli žadatelé dokončit projektovou přípravu nutnou pro podání žádosti a žádost podat za stávajících podmínek,“ vysvětluje Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR a pokračuje: „Změny se netýkají oblasti bytových domů, ani výměn zdrojů tepla na vytápění u rodinných domů, tam vše běží podle stávajících podmínek.“

Novinky v programu reflektují zkušenosti z předchozích období a zaměřují se nejen na lepší dostupnost finančních prostředků pro domácnosti, ale i na co nejúčelnější zacílení dotační podpory a maximalizaci energetických úspor za vynaložené prostředky.

„Program Nová zelená úsporám za 15 let své existence ukázal hned několik opatření, kterými dokázal pružně zareagovat na aktuální potřeby a nejinak je tomu i u právě připravovaných změn. Úpravy v podobě celkového zjednodušení, lepšího zacílení i dostupnosti podpory budou motivovat široké spektrum potenciálních žadatelů, kteří doposud na podporu nemohli dosáhnout,“ říká Marta Gellová, ředitelka aliance Šance pro budovy s tím, že právě redesign programu představuje další důležitý krok k aktivní podpoře komplexní renovace budov. „Za nesmírně důležité považujeme zajištění kontinuity programu, a to jak pro žadatele, tak také pro firmy, které renovace realizují. Právě stabilita, jednoduchost a návaznost jednotlivých etap z něj činí jeden z nejlepších programů zaměřených na energetické renovace v Evropské unii,“ dodává Marta Gellová, která věří, že dílčí změny NZU budou ve výsledku stimulovat zrychlení tempa renovací.

Změny v programu Nová zelená úsporám jsou systematické, drží princip technologické neutrality a mají jasný program mířící k bezemisním budovám do roku 2050. Navazují i na chystanou renovační strategii státu, díky které by na energeticky úsporné bydlení mělo postupně dosáhnout výrazně více domácností. Je dobře, že program zvýhodňuje nízko-a středně příjmové domácnosti a že každý, kdo se bude chtít pustit nejen do dílčích úsporných opatření, ale především do kvalitní celkové renovace svého domu, může získat zvýhodněný úvěr a dotaci předem. Majetkový test zároveň pomůže státu zajistit hospodárnější využití veřejných prostředků. Prezentované koncepční nastavení programu je skutečně systémové a smysluplné,” říká Michal Čejka, konzultant energetických úspor z Centra pasivního domu.

Přehled stěžejních změn v programu Nová zelená úsporám pro rodinné domy

  • Peníze předem pro všechny žádosti
  • Nově dva podprogramy, každý bude mít své závazné pokyny:
    • NZÚ Oprav dům po babičce – optimální (důkladné) zateplení a další opatření, pouze v kombinaci s důkladným zateplením
    • NZÚ Light – zateplení a další dílčí energeticky úsporná opatření, samostatně nebo v kombinaci, zvýhodnění pro nízkopříjmové domácnosti
  • Možnost výhodného úvěru v případě realizace zateplení pro všechny příjemce dotace
  • Podpora v programech pro rodinné domy pouze pro fyzické osoby
  • Výše podpory bude dána pouze jednotkovými částkami bez omezení procentní hodnotou (s výjimkou omezení vyplývajících z podmínek poskytování veřejné podpory)
  • Způsobilost výdajů 1 rok před podáním žádosti (klouzavé datum)
  • Povinné posouzení vhodnosti instalace tepelného čerpadla do konkrétní nemovitosti
  • Zrušení podmínky omezení rezervovaného výkonu u fotovoltaiky, podporovaný výkon max. 5 kWp
  • Podpora instalace dobíjecí stanice pro elektromobil pouze při napojení na fotovoltaiku
  • Dešťovka a zelená střecha pouze v kombinaci se zateplením
  • Úprava dotačních bonusů motivující k realizaci zateplení (bonus za kombinaci zateplení + FVE – 20 tisíc Kč a zateplení + výměna zdrojů – 30 tisíc Kč)
  • Bonus pro znevýhodněné regiony
  • Žadatelé mohou vlastnit nanejvýš dvě nemovitosti určené k bydlení v rámci celé domácnosti
  • Členové domácnosti mají trvalý pobyt v podpořené nemovitosti po celou dobu udržitelnosti

Aktuální etapa programu Nová zelená úsporám byla spuštěna 19. září 2023. K 1. prosinci 2024 přijal Státní fond životního prostředí ČR téměř 200 tisíc žádostí za více než 41 miliard korun. Po dočerpání finančních prostředků alokovaných z Modernizačního fondu bude příjem žádostí ukončen a po krátké provozně technické přestávce se otevře příjem žádostí za nových podmínek.

Prezentace k tiskové zprávě

 

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526