Představujeme vám nejúspěšnější FIRMY ROKU 2023!

21. 6. 2024

V Novém zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí se již podruhé uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů ankety FIRMA ROKU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE, kterou každoročně vyhlašuje a ocenění uděluje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK). Mezi významnými hosty nechyběl hrabě František Kinský, majitel zámku. Společně s ním přivítali přítomné hosty také senátor Jan Holásek, poslanec Pavel Staněk, Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje a Radek Zadrobílek, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

„V našem kraji máme tolik talentovaných podnikatelů a úspěšných firem. Těmito oceněními jim chceme poděkovat za jejich vytrvalost, úsilí a za jejich dlouhodobou, poctivou práci. Podnikání je často plné výzev, a proto je důležité uznat a ocenit ty, kteří se nebojí jít svou cestou a přispívají k růstu a prosperitě naší společnosti,“ řekl v úvodu Radek Zadrobílek, předseda představenstva KHK KHK.

Ocenění FIRMA ROKU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE 2023 bylo uděleno celkem v šesti kategoriích:

• V kategorii OSVČ získala cenu Iva Majdanová.

Iva Majdanová vlastní obchod se sportovním oblečením v Jičíně. V 90. letech, kdy se na českém trhu nedaly sehnat kevlarové rukavice, navštívila v Mnichově firmu ROECKEL, kde ji manažer ihned nabídl spolupráci. Začala tedy se svou rodinou provozovat velkoobchod s lyžařskými rukavicemi a postupně uvedli na český trh i další zahraniční značky. Nyní již provozuje jen malý obchod na jičínské pěší zóně a chystá se do zasloužené penze.

• V kategorii FIRMA DO 50 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost PPS advokáti s.r.o.

Společnost PPS advokáti s.r.o. je královéhradecká právní kancelář poskytující služby fyzickým a právnickým osobám s působností po celé ČR. Tato advokátní kancelář se dnes řadí mezi špičku mimopražských kanceláří a poskytuje právní služby prakticky ve všech oblastech práva. Za více jak 20 let své existence zpracovala téměř 25 000 právních kauz a může tak těžit z bohatých praktických zkušeností. Pobočky v Hradci Králové, Praze, Kolíně, Rychnově nad Kněžnou a Vysokém Mýtě jim umožňují pracovat v blízkosti klientů, mezi které patří běžní občané i mezinárodní firmy.

• V kategorii FIRMA DO 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost PETROF, spol. s r.o.

PETROF je významným evropským výrobcem akustických klavírů a pianin. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1 864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, pod značkou PETROF vyrobili zhruba 635 000 nástrojů a řadu dalších v rámci PETROF Brand Family. Jejich piana jsou mezi hudebníky oblíbená především pro neobyčejně romantický tón. Za desetiletí jejich výroby se mnohé změnilo, precizní ruční práce, pečlivý výběr materiálů a nezaměnitelný romantický zvuk však zůstává. Nástroje značky PETROF si zamilovalo nespočet slavných interpretů a významných osobností a představitelé páté a šesté generace dál s hrdostí pokračují v poctivém řemeslu a rodinné tradici.

• V kategorii FIRMA NAD 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost BEDNAR FMT s.r.o.

Společnost BEDNAR FMT s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou byla pod původním názvem STROM Export s.r.o. založena v roce 1997 čtyřmi společníky. Od roku 2013 je již stoprocentně vlastněna velkým vizionářem, který jí dal jméno, a to panem Ladislavem Bednářem. Za dobu svého působení na trhu se společnost stala uznávaným výrobcem zemědělské techniky a profesionálním partnerem mnoha zemědělců ze všech zemědělsky aktivních světadílů. Společnost exportuje přibližně 93 % svých výrobků do více než 40 zemí. Produktové portfolio se neustále dynamicky vyvíjí a je široce rozkročené od strojů na přípravu půdy a mulčování rostlinných zbytků až po sofistikované secí stroje.

• V kategorii INOVATIVNÍ FIRMA ROKU získala cenu společnost Argotech a.s.

Argotech a.s. z Trutnova se zabývá vývojem a výrobou součástek pro optoelektronické aplikace. Od svého založení v roce 2006 se za dobu své existence vypracovala na předního evropského hráče v oboru. Uplatnění dodávaných služeb a výrobků nachází zejména v průmyslových aplikacích, automobilovém průmyslu, obranných systémech a zdravotnictví. Argotech neustále investuje do výzkumu a vývoje nových technologií. V rámci mezinárodních projektů vývoje nových aplikací využívajících polovodičových laserových čipů je zapojen do spolupráce s předními evropskými univerzitami a vědeckými institucemi.

• PODNIKATELKOU ROKU 2023 se stala Renata Červenák Nývltová

Ing. Renata Červenák Nývltová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti ELTON, zkušená manažerka a sportovkyně tělem i duší. Od roku 2021 stojí v čele české hodinářské manufaktury ELTON hodinářská, výrobce hodinek PRIM. Pod jejím vedením se společnost odrazila od pomyslného dna a vrátila české tradici noblesu a respekt.

VŠEM VÍTĚZŮM BLAHOPŘEJEME!

Partnerem této akce byla Generali Česká pojišťovna