Rychnovská PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ poradila, kam na školu, i jak se chovat bezpečně na síti!

7. 10. 2024

Ve dnech 6. a 7. října 2024 se ve Společenském centru Rychnov nad Kněžnou odstartoval jubilejní 10. ročník PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ, které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Tato událost přilákala mnoho návštěvníků, nejen z řad letošních deváťáků a jejich rodičů, kteří měli možnost seznámit se na jednom místě s nabídkou středních škol a zaměstnavatelů z celého regionu.

Kromě desítek vystavovatelů si organizátoři připravili bohatý doprovodný program. Nechyběla například kadeřnická a kosmetická show „v režii“ Střední průmyslové školy a Střední odborné školy Dvůr Králové nad Labem. Místní akční skupina (MAS) Sdružení SPLAV si pak připravila dvě velmi užitečné besedy “JAK NA PUBERŤÁKY” a “JAK SE CHOVAT BEZPEČNĚ NA SÍTI”.

Přednášející, psychologové a odborníci na dospívání na nich společně s návštěvníky diskutovali o změnách během puberty, rodinných vztazích a o komunikaci s dospívajícími.  Druhá beseda se pak zaměřila na bezpečnost na internetu, závislostní chování dětí a využití umělé inteligence. Preventista Policie ČR a odborníci na digitální bezpečnost, poskytli cenné rady a informace pro rodiče, prarodiče i samotné žáky. Úřad práce ČR pak nabídl poradenství na téma “JAK SI VYBRAT SŠ”.

Rychnovská akce byla i vzhledem k vysoké návštěvnosti velmi úspěšná. Pokud jste nestihli navštívit PSSZ v Rychnově nad Kněžnou, nezoufejte! PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ se budou konat také v dalších (bývalých okresních) městech, jako jsou Trutnov, Jičín, Náchod a Hradec Králové.

Podrobný program a další informace naleznete na webových stránkách vybiramstredni.cz.