Známe vítěze soutěže Talenty pro firmy za okres Jičín

3. 10. 2024

5 speciálních kufrů plných dílů stavebnice Merkur, 5 týmů, v každém týmu 6 párů šikovných rukou žáků ZŠ a studentů SŠ + 1 „kapitán“ z firmy, 3 hodiny usilovné montáže a světlo světa spatří 5 pohyblivých modelů reálného stroje.

Tak by se jednou větou dala charakterizovat soutěž Talenty pro firmy, jejímž cílem je podporovat zájem dětí o technické obory. V prostorách Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace se 2. 10. 2024 odehrálo okresní kolo této soutěže. Atmosféra byla soustředěná a ke konci časového limitu jiskřivě napjatá. Všechny týmy skoro do poslední chvíle ladily své modely, aby byly nejen dokončené, ale i funkční.

A jak to dopadlo?

Naprosto skvěle! Všechny týmy splnily zadání a jejich modely byly funkční. O vítězi tedy rozhodly drobnosti v podobě špatné orientace šroubků nebo jejich nedotažení.

Děkuji vedení Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace za poskytnutí prostoru k realizaci soutěže a panu Radomíru Mikyskovi za skvělou spolupráci.
Děkuji kolegyni Erice Javůrkové, která je duší a hnacím motorem této soutěže v Královéhradeckém kraji a Josefu Jiroušovi – porotci soutěže.
Děkuji všem kapitánům: Milošovi Dolejšímu z firmy SQS Vláknová optika a.s., Lukáši Jandovi ze Seco Industries, s.r.o., Aleši Bílkovi z firmy ENIKA.CZ s.r.o. a Jaroslavu Kadavému a Lukášovi Dlouhému z firmy Continental Automotive Czech Republic s.r.o.
Děkuji studentům Střední školy strojírenské a elektrotechnické z Nové Paky a Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy z Jičína.
A v neposlední řadě děkuji žákům jičínských ZŠ 17. listopadu a ZŠ Husova a novopackým ZŠ Komenského a ZŠ Husitská.

K vítězství a postupu do krajského kola blahopřeji týmu firmy Continental, kde pod vedením kapitána Lukáše Dlouhého soutěžili žáci ze ZŠ Husitská v Nové Pace a Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace!

Pavla Merková